Praca

Regaty 11 Gavirate International Para-Rowing

Regaty międzynarodowe w Włoszech Gavirate rozgrywane są pod egidą FISA. Po zmianie przepisów dystansu z 1000m na 2000m. były to pierwsze regaty na dystansie 2000m. dla zawodników niepełnosprawnych. Jest to nowy dystans Paraolimpijski obowiązujący od Igrzysk w Tokyo 2020. Nasza ekipa rokrocznie bierze w nich udział, w tym roku startowaliśmy już 10 raz. Na zawody do Włoch przyjeżdżają reprezentacje z całego świata, w tym roku startowała 13 państw ( min Francja, Uganda, Austria, Ukraina, Rosja, Holandia, Belgia, Węgry, Litwa, Norwegia, Anglia, Niemcy, Israel, itp.). Regaty są zorganizowane w sposób dwóch oddzielnych regat. Jedne regaty trwają od piątku do soboty rano, drugie sobota popołudnie i niedziela rano. Głównym celem udziału naszej reprezentacji w regatach w Włoszech było sprawdzenie poziomu sportowego na nowym dystansie 2000m.. W regatach startowała nasza dwójka PR2Mix2x Jolanta Majka i Michał Gadowski, Jarek Kailing i Leszek Niewiarowski startowali w kategorii PR1M1x.

12-15.05.2017   Regaty 11 Gavirate International Para-Rowing

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

PR1M1x jedynkarz Jarosław Kailing startował. W tej kategorii startowało 19 zawodników. Startowali wszyscy najlepsi zawodnicy na świecie ( nie było Australijczyka srebrnego medalisty z Rio). W pierwszych regatach zajął 7 miejsce ( 1 miejsce w finale B), w drugich regatach zajął 3 miejsce w finale A brązowy medal. Jarek zrobił olbrzymie postępy w przygotowaniu wytrzymałościowym, po okresie jesienno – zimowym uzyskał w badaniach wydolnościowych rekordy życiowe. Jarek jest zawodnikiem, który z każdych regat wyciąga wnioski.

 

PR1M1x Leszek Niewiarowski w pierwszych regatach zajął 5 miejsce w finale C, w drugich regatach zajął 3 miejsce w finale C. Leszek Niewiarowski dobrze wystartował w swojej konkurencji. W każdym biegu płynął w środku stawki. Leszek musi dużo pracować nad techniką wiosłowania, ponieważ na dystansie 2000m. ma to ogromne znaczenie. W tej kategorii startowało 19 zawodników.

 

W regatach wystartowali utytułowani zawodnicy w konkurencji PR2Mix2x Jolanta Majka i Michał Gadowski. W pierwszym dniu regat awansowali do finału A i następnie zajęli w nim 3 miejsce. W drugim dniu regat również w finale A zajęli 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Podsumowując nasza osada Tamix2x po trzydniowej rywalizacji wypadła bardzo dobrze, przegrywając z medalistami z Igrzysk Rio Francuzami i IV osadą Igrzysk Rio Holendrami.

 

Nasi zawodnicy ustanowili nowe rekordy Poslki na dystansie 2000m.:

 

PR2 Mix2X – Jolanta Majka i Michał Gadowski 8:38,05 ( nowy rekord Polski)

PR1M1x – Jarosław Kailing 10:33,05 ( nowy rekord Polski)
PR1M1x – Leszek Niewiarowski 13:08,04

                                                                                     Czytaj więcej o kadrze olimpijskie: >>> LINK<<<

Powrót do listy
eva for teens
dr max
eva sun
habys
bella happy 2
bella
ecolab
kanion
Seni
eva natura
vassilli
eva
matopat
vermurin
rehab
mdh
Zwrot
Dowóz 9.99
projekt i wykonanie mmCreation.pl